Topic: Pielęgnacja ogródka – syzyfowa praca!

Witam. Choć teraz jeszcze nasze drogi ogródki nie są zdatne do zagospodarowania z powodu śniegu, to już nie mogę się doczekać wiosny i prac ogródkowych. Jestem ich wielkim pasjonatem, praca w ogrodnictwie mnie odpręża no i satysfakcjonuje, jak potem sąsiedzi chwalą jaki mamy piękny ogród itp. Jednak kłóci się to z ideologią mojej zony, która twierdzi, że to syzyfowa i niewdzięczna praca. Co Wy myślicie o tym?

Re: Pielęgnacja ogródka – syzyfowa praca!

No to jest bardzo wbrew pozorom wymagająca praca wink Musi  to robić ktoś, kto oddaje temu swoje serce, bo inne osoby będą się bardzo męczyły i narzekały właśnie, że to bezsensu itp. Jak zawsze, każdy ma swój gust i upodobanie.

Ja jako kobieta też uwielbiam gospodarować przestrzeń koło domu wink Kupować kwiaty, dokupywać akcesoria ogrodnicze.. mąż tylko przyjdzie, pochwali i idzie robić swoje.

No to chyba nasze połówki nie rozumieją naszej pasji wink Z jakich akcesoriów korzystasz w ogrodzie? Jestem ciekaw wink

A wiesz.. bardzo lubię kupować produkty Gardeny bo to dla mnie sprawdzona firma i głównie od nich kupuję wink A Ty?

Ja podobnie, ale z kolei jeśli chodzi o kosiarki Husqvarna to najlepsza zdecydowanie opcja. Nie dość, że oferują najwyższą jakość, to do tego mam jeden sklep, z którego kupuje produkty i jestem szalenie zadowolony wink

A co to za sklep? Podzielisz się?

Agrotech wink To firma z Poznania i ich asortyment obejmuje tylko maszyny i produkty najbardziej renomowanych marek

Dziękuję wink Poczytam o nich, pozdrawiam

Też nie widzę nic interesującego w grzebaniu w ogródku.. Strata czasu i nerwów, szczególnie, że minie trochę czasu i już trzeba na nowo robić to samo. Nie widzę opłacalności w tym.

A co ma być opłacalnego w pracy we własnym ogródku? Przecież ktoś robi to dla własnej satysfakcji i pielęgnuje ogród żeby był jak najpiękniejszy dla siebie, swojej rodziny i być może dla innych, którzy będą go podziwiać. Idąc Twoim tokiem myślenia, po co oglądać telewizje jak programy się kończą i się zaraz pojawiają nowe? Itp. Rozumiesz?