Topic: Analiza mikrobiologiczna wody – gdzie ją wykonać?

Witajcie. Razem z żoną mamy letni domek za miastem. Niestety ostatnio, gdy robiłem sobie herbatę miałem wrażenie, że woda dziwnie pachnie. Nie wiem czy to mi się wydawało, ale wolałbym to sprawdzić. Wiecie, czy gdzieś można tak zbadać wodę?

Re: Analiza mikrobiologiczna wody – gdzie ją wykonać?

Dobrze, że chcesz to robić! Wiesz, że około 9/10 studni nie ma wody zdatnej do picia? Dla mnie to trochę masakra.

Ja mam fioła na punkcie zanieczyszczeń w wodzie. Może dlatego, że jestem po ochronie środowiska i wiem, czym grozi picie zatrutej wody. Z tego, co ja się orientuję to firma zbadamywode.pl zajmuje się wykonywaniem takich badań. Może ktoś korzystał z ich usług.

Całkiem niedawno też potrzebna mi była analiza mikrobiologiczna wody i właśnie zwróciłem się do tej firmy. Ja zdecydowałem się na badanie mikrobiologiczne, które pokazuje obecność bakterii coli i badane są też paramtery Escherichia. Ale możesz wybrać inne badanie. Sprawdź sobie na stronie https://www.zbadamywode.pl/jakie-badanie-wybrac/ jakie są dostępne badania i wybierz takie, które jest tobie potrzebne. Może warto sprawdzić zawartość żelaza w wodzie?

Myślicie, że takie badanie będzie wiarygodne? Sam się zastanawiam, jakie wykonać i jak pobrać próbki w ogóle.

Ja bym Ci polecała koniecznie zrobić badania H20 dla własnego bezpieczeństwa. Różne metale i baterie w wodzie mogą być groźne dla zdrowia, więc chyba nie warto ryzykować. Tak mi się przynajmniej wydaje. Taka firma jak: ZbadamyWode.pl specjalizuje się w tym. Poza tym te badania są niedrogie, więc nic Ci nie szkodzi. Na stronie masz też opisane skąd i jak pobrać próbkę i gdzie ją wysłać.

Daj proszę znać, gdy wyślesz próbkę. Jestem ciekawy, co takie badania Ci wykażą. Jeśli ta firma rzeczywiście tak sprawdza, to lepiej skontrolować czy nie ma tam żadnych substancji chemicznych, szczególnie jeśli pijesz na co dzień tę wodę. Zrób badanie podstawowe pełne, bo tam Ci wszystko na pewno wykaże.