Topic: Jaki jest najlepszy suplement diety wzbogacający organizm w witaminę B12?

Witajcie, przy ostatniej wizycie lekarz zasugerował mi, iż mam niedobór witaminy B12, więc warto wzbogacić dietę w ten składnik. Poczytałam w Internecie i okazało się, że głównie produkty pochodzące od zwierząt są bogate w ten składnik, a ja jestem wegetarianką. Co teraz? Może jakiś suplement diety? Ale koniecznie bezpieczny dla zdrowia.

Re: Jaki jest najlepszy suplement diety wzbogacający organizm w witaminę B12?

Suplementów jest dużo, ale to fakt, że należy je ostrożnie dobierać. Ja ze swojej strony polecam suplement varia. Uzupełnia dietę nie tylko w witaminę B12, ale także kwas foliowy i inne, wartościowe mikroelementy. Także jestem wegetarianką, więc urozmaicam swoją dietę w ten sposób. Varię można kupić w aptece, ja kupuję opakowanie zawierające 60 saszetek.

A ile trzeba zużyć tych saszetek każdego dnia?

Zaledwie jedną. Dawkowanie jest bajecznie proste. Ponadto szybko się rozpuszcza, nie jest paskudna w smaku – dla mnie bardzo pasuje.

Mi znajom lekarka również poleciła stosowanie tego suplementu i po tym, co piszesz, chyba nareszcie się na to zdecyduję.