Topic: Profesjonalne badanie serca

Ostatnio zaczyna mi dokuczać ból w klatce piersiowej. Wiem, że to nie jest miejsce na diagnozę, bo ta w gabinecie lekarskim, ale chciałbym się dowiedzieć, jakie badania zrobić najlepiej w przypadku takich dolegliwości. Generalnie chciałbym się zdiagnozować pod względem kardiologicznym w maksymalnym zakresie.

Re: Profesjonalne badanie serca

Badań na rynku jest mnóstwo, więc to chyba będzie Ci musiał lekarz zalecić, które najlepiej wykonać. Ja pamiętam, że jak robiłem badania na kłucie w klatce to mi zalecili próbe wysilkowa, żeby sprawdzić, czy choroby wieńcowej nie mam. Robiłem to tutaj http://www.nzozrevita.pl/uslugi/proba-wysilkowa/, bardzo przyjemna obsługa.

Skomplikowane to badanie jest czy raczej proste?

Dasz radę, to nic nie boli jeśli o to pytasz. Generalnie mierzą Ci wszystkie parametry jak tętno, ciśnienie i tak dalej, a później to wchodzisz na bieżnie i maszerujesz. Idziesz od kilku do kilkunastu minut w zależności od tego, jak dasz radę. A później znowu mierzenie parametrów i to wszystko. Na tej podstawie wydaje się opinie.

Na serce to EKG, echo serca, albo badanie holterowskie. O innych to się za bardzo nie wypowiadam bo nie miałam z nimi do czynienia. Ale jeśli chodzi o choroby serca to i też badanie żył wchodzi w grę, bo to ten sam układ i tutaj jeśli chcesz dopplera w Krakowie zrobić to ta klinika, o której wspominał kolega jest odpowiednia.

No dzięki, mam nadzieję, że to nic poważnego i bedzoe to raczej na tle nerwowym, bo praca stresująca i brak snu do tego dochodzi, wiec szane na takie rozwiązanie sprawy są bardzo duże.