Topic: Czy koszty pompy ciepła zwracają się?

Słyszałam różne opinie o energii odnawialnej i pompach. Jest tak samo dużo zwolenników jaki przeciwników, a mnie interesuje konkretnie czy to się zwraca i jeśli tak to po ilu latach? Jak można to obliczyć i co trzeba brać pod uwagę przy obliczeniach.

Re: Czy koszty pompy ciepła zwracają się?

Wszystko zależy od tego jaką technikę grzewczą chcesz zastosować. Odnawialne źródła energii z reguły się zwracają po kilku do dziesięciu lat. I mają tę największą zaletę, że są  praktycznie bez obsługowe. Czyli już później po pełnej instalacji nie martwisz się o nic.

Pól roku temu instalowałam pompę ciepła Galmet, więc mogę się wypowiedzieć. Po pierwsze koszty działania pompy zależą od zapotrzebowania budynku na ciepło. Po drugie  nie bez znaczenia jest to  jakie jest dolne i górne źródło ciepła. W naszym przypadku obliczyliśmy, że koszty zwrócą się po pięciu siedmiu latach, ale w niektórych przypadkach może być dłużej.

Będziesz musiała jeszcze do tego kupić jakiś ogrzewacz wody. 

Aha, a gdzie mogę go kupić?

Proszę, linka do nie drogiego sklepu znajdziesz tutaj http://galmet.com.pl/pl/podkategoria/el … wacze-wody . W tych ogrzewaczach fajne jest to, że cieplą wodę masz non stop nie musisz jakoś specjalnie na nią czekać. Pojemność sto czterdzieści litrów to taki standard dla jednej rodziny.

ok., dzięki wielkie.