Topic: Dotacja na budowę domu pasywnego.

Hej wszystkim. Nie wiem czy jest ktoś w temacie ale interesuje mnie dofinansowanie na dom pasywny ale nie mam pojęcia co trzeba spełnić. Jeżeli jest ktoś na forum kto robił takie coś u siebie to proszę o kilka rad.

Re: Dotacja na budowę domu pasywnego.

A co tak naprawdę cię interesuje? Mój znajomy budował się jakiś czas temu i z tego co wiem to najpierw zrobili mu wszystko na gotowo a dopiero potem przychodzi specjalista na weryfikację i sprawdza czy dom spełnia standardy.

Ci specjaliści nazywają się weryfikatorzy NFOŚ i za zadanie ma ocenić standard domu pasywnego lub energooszczędnego. Na podstawie tego wszystko można się potem starać o dofinansowanie. Ja tak zrobiłem, dostałem i jestem bardzo zadowolony. Wysyłam namiary na firmę z której usług skorzystałem, są najlepsi na rynku.

A wiecie może czy ciężko jest przejść taką weryfikację? Jeżeli mam kogoś wybrać do zrobienia takiego domu pasywnego to wolała bym nie mieć potem z tym problemów, znaczy z dofinansowaniem.

Ciężko czy nie ciężko, tak naprawdę to nie wiadomo co oni sprawdzają. Najlepszym rozwiązaniem jest znalezienie firmy która robi projekty takich domu i przy okazji ma w ofercie weryfikację. Wtedy nie będziesz musiała się zamartwiać kwestiami technicznymi.

Opłaca się zainwestować bo ja dostałam około 30 tys. dofinansowania. Warto teraz się o to starać bo obowiązuje program wsparcia dla budownictwa domów pasywnych i energooszczędnych. Nie wiadomo dokładnie kiedy to się kończy ale z tego co doczytałam to chyba gdzieś w 2018. W prywatnej wysyłam numer telefonu do firmy, która robiła mojemu znajomemu projekt takiego domu. Może i ci się przyda.