Topic: Części spoza Polski.

Mam kilka koparko-ładowarek firmy Cat, które wiecie są chyba najlepsze do tego celu. Ale niestety w naszym kraju jest słaby dostęp do części zamiennych do niektórych modeli, dlatego konieczne są zakupy zagraniczne. W jakim kraju zaopatrujecie się w części do swoich maszyn?

Re: Części spoza Polski.

No i tu Cię kolego na pewno zdziwię, bo ja nie kupuję za granicą, a kupuje właśnie w Polsce. Chyba zrobiłem słabe rozeznanie skoro nie wiesz, że wszystkie części i to w bardzo dobrej cenie są w firmie Glimat, która nie tylko oferuje części do Cata, ale też do innych maszyn na przykład do Komatsu czy Volvo.

No nie wiedziałem, a szukałem dosyć dobrze przed ostatnim serwisem wytrzymałego Cat 428. Wydałem fortunę na koszty dostawy, bo to ciężar bardzo duży i trzeba było wszystko na palecie dostarczać. Zależało mi na czasie to jeszcze sobie ekspres zamówiełem smile))

A w tej firmie będzie miał ekspres w standardzie, a wiesz, że w naszej branży to solidne zapewnienie długiej współpracy. Jeśli ktoś jest Cię w stanie obsłużyć do reki, to takiego kontrahenta sie nie odpuszcza smile))

Zgadzdam się z kolegą wyżej. Trzymać i negocjować. To też mój dostawca części, ale udało mi sie do nich trafic zanim zacząłem szuukać za granicą, a już mialem klikac do Francji smile))

Z napędem zawsze były problemy, żeby dostać na szybko i w miarę tanio. Zawsze zostawał rynek wtórny, ale tutaj albo nie było do danego modelu, albo też częsci byly w mizernym stanie. Radziłam sobie wtedy na partyzanta, ale na dłuższą metę tak się nie da, więc kontakt do powyższego sklepu z częsciami traktuję na wagę złota smile))