Topic: Czy hodowla owiec jest opłacalna?

Witam wszystkich! Znajdę tutaj może jakiegoś hodowcę owiec, który może mi powiedzieć czy to w ogóle jest opłacalne, w sensie jak duża musi być taka hodowla żeby to w ogóle miało sens? Odziedziczyłem sporo ziemi po dziadkach, oni się kiedyś tym właśnie zajmowali tam, ale z racji wieku już dawno zaprzestali. Tak sobie myślę czy się tym nie zająć. Ogólnie w hodowli zwierząt mam doświadczenie, choć akurat z owcami to prawie adnego, tyle co czasem podjeżdżałem do dziadków na weekendy to wiadomo, czegoś tam się człowiek dowiedział.

Re: Czy hodowla owiec jest opłacalna?

Jak dla mnie owce to bardzo wdzięczne zwierzęta i naprawdę fajnie mi się nimi zajmuje, też prowadziłam różne hodowle, ale jakoś owieczki są chyba najlepsze. Co do finansów to bym musiała bardziej męża zapytać bo to jednak on tym wszystkim rządzi, ale nie żyje się nam źle, więc chyba to się opłaca.

Jak na naprawdę dużą skalę to potwierdzam, nawet bardzo jest to opłacalne, ale potrzeba naprawdę dużego terenu do hodowli. To strasznie lubi trawę wcinać tongue Jak nie masz za dużo miejsca to cyba jednak lepiej się trzodą chlewną zająć, zrobić jakieś dobre inwestycje i brać się do roboty.

Kiedyś mój dziadek zajmował się owieczkami, mieszkał na Podhalu, pamiętam te wypady na kilka dni do niego, same miłe wspomnienia, a owieczki to w ogóle bardzo fajne zwierzaki wink Nawet czasem się skorzystało na własny użytek z tej wełny.

Sam już nie wiem, jeśli chodzi o tuczniki cena w ostatnich latach według mnie jest bardzoa atrakcyjna. Mam tutaj obok siebie skup Agro-TransHandel i wiem, że profesjonalnie zajmują się tym, nie ma żadnego problemu. Może i macie rację żeby świnki brać w obroty. Od lat pracuję na etacie, ale mam dosyć i marzy mi się właśnie taka hodowla.

no to marzenia kolego są właśnie po to, aby je sobie spełniać wink Jeśli masz na to ochotę, pieniądze, a do tego przede wszystkim czujesz się na siłach to czemu nie spróbować. Powodzenia życzę!