Topic: Przygotowanie podłoża do farby strukturalnej

Czy ktoś orientuje się trochę w kwestii tego jak poprawnie nakłada się na ściany farby strukturalne, w sensie takim w jaki sposób przygotować do tego powierzchnię? Szykuje mi się mały remoncik i widzałem w jednym mieszkaniu coś takiego to strasznie mi się spodobało. Teraz mam ogromną ochotę sprawić sobie coś takiego w domku big_smile

Re: Przygotowanie podłoża do farby strukturalnej

Szczerze ci powiem, że nakładanie takiej farby jest naprawdę trudne i polecam wynająć jednak jakegoś fachowca od remontów, trudno jest tą farbę tak ułożyć, żeby ta powstała struktura trzymała się jakoś ładu i składu. Uwierz, wiem co mówię bo sam kiedyś próbowałem. Co do przygotowania ściana to żadna rewelka, robisz to normalnie jak do zwykłego malowania, a przynajmniej tyle podejrzałem u malarza.

A nie myślał kolega nad stworzeniem jeszcze lepszego efektu chropowatości niż tylko z wykorzystaniem farby? Ja korzysałem z betonu architektonicznego w atrakcyjnej cenie i według mnie pomieszczenie wygląda z czymś takim po prostu doskonale, rozwiązanie jest tanie, a wygląda dosłownie jakby to była jakaś bardzo bogata chata.

Szczerze to nie, ale z tą farbą mnie zmartwiliście, muszę dokładnie poczytać w necie jak to wygląda, a co do tego betonu to też sprawdzę w sklepach ile to kosztuje. Może macie i rację że warto coś takiego wykystać. Dzięki za porady.