Topic: Gospodarstwo rolne.

W moim gospodarstwie rolnym oprócz zwierząt hodowlanych zaczynają gościć także inne zwierzęta, które nie są już tak miło widziane. Chodzi o szczury i kuny, które widuje co jakiś czas. Nie chcę, żeby moje zwierzęta zachorowały na coś co przenoszą te szkodniki, dlatego chciałbym siię ich pozbyć na stałe. Co powinienem zrobić.

Re: Gospodarstwo rolne.

Myślę, że polowanie na nie nie wchodzi w grę. Może z kretami jakoś byś sobie jeszcze poradził, ale z takimi osobnikami to walka z wiatrakami. Trzeba zdać się na profesjonalistów. Im szybciej się ich pozbędziesz, tym szybciej twoje zwierzęta odzyskają spokój.

Re: Gospodarstwo rolne.

Być może gdzieś w okolicach twojeg gospodarstwa zlaega jakaś padlina, którą wyczuły gryzonie. Na początek rozejrzałabym się dookoła czy nie można samemu dojść do źródła problemu.

Re: Gospodarstwo rolne.

Jeśli raz odwiedziły cię szczury to możesz być pewny, że zawitają ponownie. Chyba, że zadziałasz systemowo i potraktujesz je odpowiednimi substancjami. Zajrzyj tutaj http://www.zwalczanie-szkodnikow.com/oferta/deratyzacja a przekonasz się, jak sobie z takimi problemami radzą zawodowcy.

Re: Gospodarstwo rolne.

Miałam kiedyś taki problem w swoim gospodarstwie, ale to głównie były myszy. Dwa koty szybko poradziły sobie z problemem. Nawet nie musiały łapać tych zwierząt, bo te wyniosły się na dobre, widząc bliską obecnosć innego drapieżnika.

Re: Gospodarstwo rolne.

Kot na kunę raczej nie poradzi. Proponuje coś ponadczasowego co się sprawdza zwłaszcza w firmach. Chodzi o program walki z gryzoniami, o którym nieco więcej w tym miejscu http://www.zwalczanie-szkodnikow.com/oferta/programy. Zachęcam do lektury, bo to podstawa tego działania.