Topic: Cambridge English

Kuzynka obecnie uczy się w liceum, jest już w klasie maturalnej i w śród jej rówieśników coraz częściej mówi się o egzaminach z języka angielskiego. Nie mówię tutaj o egzaminach maturalnych ale o całkowicie zewnętrznych egzaminach. Mam tu na myśli Cambridge English. Może jestem nie dzisiejsza ale nie wiem o co w tym wszystkich chodzi, czy mógł by mi ktoś wytłumaczyć co to jest Cambridge English oraz do czego może to być przydatne. Nie jest to sprawa pilna ale chciała bym poznać odpowiedź na to pytanie.

Re: Cambridge English

Faktycznie jesteś nie dzisiejsza ale już spieszę z pomocą. Cambridge English zwany także jako ESOL to część uniwersytetu Cambridge. Przeprowadzają oni egzaminy z języka angielskiego na różnych poziomach. Od elementarnego przez kierunkowe aż po najbardziej zaawansowane. Określane są poziomami od A1 do C2. Do najbardziej popularnych egzaminów Cambridge należą FCE, CAE i CPE.

A ja dodam, że egzaminy Cambridge English są akceptowane i brane pod uwagę przez większość pracodawców w krajach anglojęzycznych a  także uniwersytety na całym świecie. Sama zdawałam w ubiegłym roku egzamin Cambridge English na poziomie B2, czyli FCE.

Dzięki za info to wystarczająca dla mnie informacja. Człowiek uczy się całe życie. Pozdrawiam.