Topic: Czy mój chłopak jest alkoholikiem?

Cześć Wam.. mam straszny problem ze swoim chłopakiem ;( otóż odkąd poszedł na studia to strasznie zaczął pić.. siedzi tylko całymi wieczorami na akademikach i z tego co słyszałam od innych to po prostu skandalicznie się zachowuje.. pijany nie myśli co robi, krzyczy, śpiewa, zachowuje się jak idiota itp. Gdy nie raz z nim poruszałam ten temat to ciągle powtarza, że to studia, dobre lata studiów i ma zamiar się wybawić, co robić??

Re: Czy mój chłopak jest alkoholikiem?

Wiesz, strasznie ciężko wywnioskować, czy Twój chłopak ma problem z  piciem.. póki studiuje itp. to chyba nie jest tka źle. Objawy alkoholizmu to m.in. niemożność kontrolowania picia, unikanie spełniania obowiązków itp.

Mi się wydaję, że Twój chłopak po prostu korzysta z życia i się dobrze bawi i tyle. Sam nie raz masakrycznie się opiłem na studiach.. i jakoś przeszło z czasem. Taka fascyjnacja, to naprawdę za mało poszlak jak dla mnie na jakieś przymusowe leczenie alkoholowe, czy coś w tym stylu tongue

A ja bym bynajmniej nie bagatelizował problemu. Skoro pod wpływem alkoholu Twój chłopak robi takie głupoty, to może już nie może się kontrolować i wpadł w nałóg. Popatrz na to: http://alkoholterapia.pl/jak-skutecznie … zestac-pic, masz tutaj opisane jak leczyć chorobę alkoholową i przestać pić. Myślę, że profesjonalna strona, taka jak ta powinna Ci więcej uświadomić co się dzieje z Twoim chłopakiem..

No nie wiem.. a jak się zachowuje w innych sytuacjach? Może po prostu ma złe towarzystwo, które go ciągnie w dół i motywuje do picia?

Dziękuję za wpisy i Wasz wkład w ten temat.. przeraziło mnie, że doszło do tego, że musze czytać takie tematy jak alkoholterapia.pl, bo jednak już naprawdę to świadczy o tym, że mój chłopak ma problem.. mam zamiar ostatecznie z nim to wyjaśnić. Jak będzie pił to mnie straci.