Topic: Czy wydruki 3D są jakościowo dobre?

Tak do konca to nie wiem jeszcze. Bo z jednej strony chce wydrukowac w 3D ale jednak boje się ze jakość będzie slaba i ze niepotrzebnie wydam pieniadze. A jednak budzet jest ograniczony. Czy wydruki 3D są jakościowo dobre? Czy nei bardzo? Czy lepiej to jakos ominąc?

Re: Czy wydruki 3D są jakościowo dobre?

Wiesz, jasne ze ta dziedzina dosc szybko się rozwija teraz, ale jednak drukowanie 3D to zalezy od tego jaka metode wybierzesz. Bo sa rozne metody przeciez fdm czy sls. No tylko musisz wiedziec co chcesz jaka ma być jakość tego. Jak cos to ci mogą w punkcie druku 3D powiedziec podpowiedziec co i jak. Przeciez tam tez pracuja ludzie.

Re: Czy wydruki 3D są jakościowo dobre?

Teraz niewątpliwie popularnym stalo się drukowanie 3d sls to jedna z metod drukowania. Polega na tym, ze selektywnie utwardza się sproszkowany material poprzez uzycie lasera o stałej ogniskowej. no wiec jak masz cos dokładnego to wtedy ci druk 3d sls się przyda jak nic.

Re: Czy wydruki 3D są jakościowo dobre?

No jak masz sporo do drukowania  w 3d to może kup wlasna drukarke? Na rynku jest teraz oferowana drukarka 3d sinterit i pomimo tego ze jest zaawansowana technologicznie nie jest trudna w obsłudze. Bo ma wbudowany mikrokomputer. No i wtedy tylko kup takie filamenty jakich potrzebujesz duzo filamentow ma w ofercie orbi-tech który jest jednak swiatowym producentem filamentow. A teraz i tak wiele osob roki wydruki 3d biżuterii wiec możesz tez robic tak jak oni. wink Oczywiście druk biżuterii to zawsze koniecznosc przeanalizowania filamentow czy sa odpowiednio dobrane. Bo każdy filament ma przypisana technologie w ktorje najlepiej się spisuej i jednak warto patrzec na to zanim zaczniemy drukowac. tongue

Re: Czy wydruki 3D są jakościowo dobre?

druga żone sobie wydrukuj tongue nie będzie zrzędzić chociaż tongue Może ci się taki ktos przyda.

Re: Czy wydruki 3D są jakościowo dobre?

A koledze to rozumu nie odebrało? tongue  Po prostu drukowanie 3D to teraz w wielu sytuacjach ułatwienie medycyna z tego korzysta tez… ale zon się nie drukuje wink

Re: Czy wydruki 3D są jakościowo dobre?

Zone zawsze można podkraść wink To na pewno.