Topic: Filtry do wody - czy to działa?

Myślimy o tym, żeby sobie zamontować filtr. Tylko zastanawiam się jaka jest tego skuteczność. Wode mamy dość twardą i sporo się kamienia osadza na naczyniach, garnkach, czajniku itd. Chciałam dodatkowo polepszyć jakość wody z kranu, żeby nie musieć kupować butelkowanej. Czy takie filtry naprawdę działają?

Re: Filtry do wody - czy to działa?

Wszystko zależy od tego, jaki filtr zostanie zamontowany. Może to być zwykła nakładka na kran albo duży filtr na ujęciu wody czy doprowadzeniu, który będzie czyścił wodę dla całego mieszkania czy domku. Zaletą jest tu oczywiście to, że uzdatnia całą wodę, czyli w kranach, toaletach, pobieraną przez pralkę itd. Ale to już jest poważna i dosyć też kosztowna inwestycja, wiec może lepiej najpier wypróbować jakiś mniejszy filtr w wybranym punkcie, np. kuchni i zobaczyć, czy sie sprawdza.

Re: Filtry do wody - czy to działa?

To zależy też czy chodzi o ten kamień bardziej czy o czystość wody do picia. Jak to drugie to możesz zajrzeć tu http://filtrosfera.pl/CFL-950-DeLonghi-EcoDecalk-500ml i wybrać jakiś próbny filtr.

Re: Filtry do wody - czy to działa?

A jakie najlepiej użyć?

Re: Filtry do wody - czy to działa?

Możesz spróbować filtru Dafi Unimax do dzbanków filtrujących, też dostaniesz na filtrosfera.pl. Taki filtr jest zamontowany bezpośrednio wewnątrz dzbanka. Tylko nalewasz tam wodę i to wszystko, cały osad zostaje na filtrze. To jest chyba najlepszy właśnie, żeby wypróbować jak to działa i zobaczyć, czy o to chodzi.