Topic: Dziwne stuki w zawieszeniu

Mam zgrabnego Peugota 206, którym porusza się od dwóch lat. Od jakiegoś czasu wydaje mi się, że słyszę jakieś dziwne stuki w tylnym zawieszeniu i samochód nie prowadzi się tak jak wcześniej. Oczywiście pojadę do warsztatu, żeby to zdiagnozować, ale najpierw chciałem zapytać, czy ktoś z was miał już takie problemy z tym autem.

Re: Dziwne stuki w zawieszeniu

W autach francuskich bardzo często dochodzi do awarii zawieszenia. W przypadku aut niemieckich z kolei bardzo często daje o sobie znać karoseria, która jest wykonaan z blachy o bardzo słabej jakości. Ale wady zawieszenia możśna bardzo łatwo usunąć w dobrym warsztacie.

Też mam takiego Peugeota i generalnie robiłam w nim jedną rzecz i było to.... zawieszenie. NA szczęście to na tyle typowa usterka, że tanio wykonano moją naprawę.

Komputer akurat w tym przypadku nic nie wykarze. Ale możesz na przykład spróbować pojechać na stację diagnostyczną. Tam sprawdzą jak wygląda twoje auto od spodu i będzie wiadomo co jest do naprawy. Obstawiam jednak tylną belkę, bo to usterka typowa dla tego modelu.

Zalecam kompleksową wymianę belki z tyłu bo tylko w ten sposób uda się zredukować niedogodności. W innym przypadku problemy mogą się nasilać, a co za tym idzie jazda może być niebezapieczna.

Jeśli mogę polecić jakiś warsztat do takiej naprawy to z całą pewnością sprawnie poradzą sobie z tego rodzaju uszkodzeniem w sieci tylnabelka.com, która specjalizuje się w naprawie francuskich aut. Polecam ich usługi. Wypróbowałem ich osobiście z kilkoma autami w przeszłości i poradzili sobie z każdą naprawą, a nie były to proste rzeczy.