Topic: Czy terapie alkoholowe są skuteczne?

Mój brat ma coraz większe problemy z alkoholem, razem z żoną mają małe dziecko i naprawdę robi się nieciekawie, a nikt nie jest w stanie przemówić mu do rozumu, owładnęło go chyba już…możecie mi powiedzieć czy te terapie to naprawdę są takie skuteczne czy to loteria?

Re: Czy terapie alkoholowe są skuteczne?

według mnie przede wszystkim twój brat sam musi tego chcieć, w sensie iść na taką terapię bo bez chęci pozbycia się nałogu to może i wyjdzie z ośrodka zdrowy, ale za rogiem kupi znów alkohol, takie moje zdanie…

Ja uważam, ze na pewno warto, przede wszystkim na początek choć porządne odtrucie alkoholowe, bo rozumiem, że często i bardzo dużo pije? Można iść też do psychologa, który właśnie być może zmotywuje takiego człowieka do ogarnięcia się. Uważajcie tylko żeby nie uruchomić jakiejś machiny bo jak tam jest dziecko to może być ciężko. Swoją drogą strasznie przykra sprawa, współczuję…

on nam gada ze chce walczyc z tym, ale nic nie robi…chyba trzeba wziąć sprawy w swoje ręce jednak hmm

Jest jakiś konkretny powód tego że w ogóle zaczął to robić? W takim ośrodku leczenia alkoholizmu, na przykład tutaj http://terapiaalkohol.pl/leczenie-alkoholizmu.html , jak terapia jest z dozorem na miejscu to jest to leczenie kompleksowe, pilnują, odtruwają, do tego pomoc psychologa. Zastanówcie się bo może właśnie cś takiego warto wybrać?

mój ojciec kiedyś wyszedł na ludzi dzięki takiemu środkowki, choć w jego przypadku to były narkotyzki, ale jak widać jest skuteczność, nie wiem nawet czy narkotyki nie są poważniejszym do leczenia problemem niż alkohol. Co mogę powiedzieć mna pewno to to, ze nie można siedzieć z założonymi rękami, problem będzie się tylko pogłębiał.