Topic: Gdzie znajdę nowy przewodnik po Budapeszcie?

Cześć wszystkim. Robiłem porządki na strychu i w miejscu które zwykle omijałem znalazłem bardzo stare książki. Część z nich nadaje się do antykwariatu, ale znalazłem też stary przewodnik po Budapeszcie, prawdopodobnie z 1936 roku. Czytanie go tak mnie zainteresowało, że chciałbym kupić nowy przewodnik i porównać sobie zmiany jakie w tym mieście nastąpiły, co nowego powstało a czego już nie ma. Gdzie znajdę najnowszy przewodnik po tym mieście?

Re: Gdzie znajdę nowy przewodnik po Budapeszcie?

Trochę dziwna zachcianka. Nie lepiej byłoby się tam wybrać i na zywo porównać miasto?

3 (edited by Rosa 2016-10-20 07:11:09)

Zazdroszczę posiadania takiej pozycji! Od wielu lat namiętnie kolekcjonuję ciekawe książki podróżnicze i za przewodnik z pierwszej połowy XX wieku dużo bym dała. Praktycznie brak mu wartości rynkowej ale sentymentalna – dla kogoś komu podoba się stolica Węgier jest bezcenny.

Zwykły przewodnik bezcenny? Do tego jeszcze nieaktualny? Co w tym nadzwyczajnego?

Słuchaj... to zupełnie inna epoka. Wyobrażasz sobie ile wyjątkowych zdjęć, opisów ulic i budowli których już zapewne nie ma można tam znaleźć. Albo sam most pomiędzy Budą i Pestem... Podczas wojny został wysadzony, po wojnie odbudowany ale nie tak szczegółowo. Chciałabym pobawić sie w sledczego i to wszystko zobaczyć.

Kolega pytał o to gdzie może znaleźć nowy przewodnik i temat nam strasznie zboczył. Poszukaj w księgarniach internetowych. Przewodnik najszybciej dostaniesz na triptelnik.pl. Pozdrawiam!

Dziękuję za pomoc. Sam też musze przyznać że wciągające są te stare fotografie i opisy. Jakby nie patrzeć 36 rok to kawał czasu temu.